Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy motocykl - pomoc
Modele:
Yamaha DT80
Suzuki DR125

Mam 16 lat i szykuję się do kupna któregoś z tych enduro, nie mogę się jednak do końca zdecydować co wybrać. Do DT przekonuje mnie moc i niewielka pojemność przy której nie ma problemu z zarejestrowaniem na motorower, odrzuca mnie natomiast wysokie spalanie jak na tą pojemność (tak, tak, rozumiem, to 2T i nie ma się co dziwić) oraz częste usterki (z tego co wyczytałem na forach). Suzi natomiast przyciąga mnie swoją prostotą, a głównie tym, że jest to 4T= oszczędność w eksploatacji. Oba enduraki mają zbliżoną moc, choć tego nie jestem pewien. Może ktoś z was posiada właśnie te modele i podzieli się opinią. Więc prosiłbym was o swoje opinie na temat tych motocykli.
Nie interesują mnie opinie osób, które się kompletnie nie znają na tego typu sprawach, spam będę zgłaszał.
Pozdrawiam Smile
Reply
Jeździłem obydwoma motocyklami i powiem Ci, że lepiej prowadziło mi się jamaszkę. Czułem tj. więź z tym motocyklem i mogłem mu bardziej zaufać bo doskonale sie nim sterowało. Idealna reakcja na ruch manetki etc. Suzi natomiast też jest znakomita, jednak nie przekonuje mnie jakoś jej sterowanie i to, że to bardziej ona prowadzi nas niż my ją. Osobiście posiadam także motocykl marki yamaha i mam pełne zaufanie cd. tej marki. Mogę Ci ją polecić. Z serwisowaniem tez nie ma problemu. Jak najbardziej yamaha.
Reply
Reakcja na ruch manetki nie mogła być lepsza w DT, przecież 4T lepiej wkręca się na obroty.
Reply
Nie chodzi koniecznie o wkręcanie się na obroty, może to akurat trafiłem na taki egzemplarz, ale przy DT każdy minimalny ruch manetki dawał efekt przyspieszenia, a na suzi trzeba sie było troszke wiecej namachać.
Reply
Dzięki za pomoc, czekam na inne opinie Smile
Reply
Miałem hondę NSR 125 2t, teraz mam Hondę VFR 750 4T. Nie chciałbym więcej niczego 2T. Często się psują i dużo palą, do tego te słynne dozowniki, które potrafią sie zawiesić, bo przecież kupujesz sprzęt używany a nie nowy. A zawiecha dozownika to konieczność remontu silnika. Jeśli szukałbym crossa czy enduro, to też tylko w klasie 4t.
Reply
Cos o tych dozownikach wiem, kolega zatarł RMX'a przez to Angry
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)